Případové studie


Mytí šablon, stěrek a přetisků

Přečtěte si naši případovou studii, jak jsme optimalizací mytí šablon znečištěných teplovodivým silikonovým lepidlem zajistili dokonale čisté šablony, které eliminují riziko tiskových chyb. V další studii dokumentujeme, jak jsme se zaměřili na vývoj kapaliny s nízkým obsahem VOC (těkavých organických látek neboli volatile organic compound). Tato kapalina byla vyvinuta s cílem odstranit pájecí pastu z šablon, přetisků a DPS po pájení. Výzvou pro naše vývojové oddělení bylo navrhnout kapalinu tak, aby byla nejen ekologicky šetrná, ale také finančně dostupná. Podívejte se i na příklad, jak jsme se poprali s odstraňováním epoxydového lepidla z pumpprintů. 


Mytí DPS po pájení

V následujících případových studiích se zaměřujeme na prezentaci výsledků a měření při mytí DPS po pájení. Většinou jde o odstranění zbytků tavidel pájecích past. Soustředíme se v nich i na specifické úkoly – např. obtížně čistitelná místa pod komponenty. Otestovali jsme pro vás i nejfunkčnější způsob čištění DPS po pájení. 


Údržbové čištění

Periodické mytí komponent v elektrotechnickém průmyslu zajišťuje bezproblémový chod strojů a eliminuje ekonomické dopady způsobené zmetkovitostí nebo odstávkou stroje. V příkladech z praxe zkoumáme efektivitu mytí pájecích rámečků, masek, filtrů, chladičů a mnoha dalších součástí. Nahlédněte pod pokličku - neustále inovujeme metody i kapaliny tak, aby čištění dílů z pájecích pecí bylo rychlé a efektivní. Našli jsme i účinný způsob, jak čistit flexi pájecí rámečky od zbytků napečeného plastového materiálu. Naši specialisté také vyvinuli řešení pro odstranění napeklých tavidlových zbytků u REHM pecí.  


Mytí zalakovaných částí

Máme bohaté zkušenosti s odstraňovaním vytvrzelých laků z povrchů lakovacích rámečků, různých nosičů PCB nebo ze samotných zalakovaných PCB. V našich případovkách rozebíráme konkrétní výsledky z naší praxe. Podívejte se, jak naši vývojáři přišli s plně automatickým a ekologickým způsobem odstraňování laku Peters z pájecích rámečků nebo jak připravili inovované řešení pro rychlé odstraňování silikonových laků z pájecích rámečků. Umíme si poradit i s čištěním vytvrzelých silikonových laků z rámečků.   


Ruční čištění

Jsme výrobci speciálních sprejů pro manuální mytí částí, které nelze ze zařízení demontovat a je nutné umývat přímo v mycích zařízeních. Tzv. ruční čištění se hojně využívá u pájecích pecí a vln. I u tohoto užití pravidelně testujeme naše produkty a měříme dosažené výsledky. 


Mytí v sítotisku

Pro mytí v sítotisku jsme vyvinuli speciální kapaliny pro tiskařské stroje (na vodní i alkoholové bázi), jejichž složení zdokonalujeme. Testování a zpětná vazba od našich klientů nám pomáhají vyvíjet nová řešení. Přesvědčte se sami v našich případových studiích.